Translate

niedziela, 29 czerwca 2014

Czy bezsenność może się na cos przydac?
Pytanie zawarte w tytule tego posta wymaga szerszego wyjaśnienia.Wieczorem ,kibice sportowi zajęci oglądaniem meczu na pewno przegapili to czego ja nie przegapiłam.W programie TVP Kultura obejrzałam dwa filmy młodego rosyjskiego reżysera A.Bałabanowa.Film o tytule" Brat" i "Brat 2.Jeden nakrecony w roku 1997 .Drugi jest kontynuacją losów głównych bohaterow  tego pierwszego filmu.To,ze ja w moim wieku będę się entuzjazmować takimi filmami jest dla mnie samej zupełnie nie zrozumiałe.Mało tego postanowiłam sobie ,że przy najbliższej okazji obejrzę te oba filmy jeszcze raz.Obejrzenie tych filmow zajeło mi bite 5 godzin.Ale było warto.Film opowiada historię dwóch braci z mlodego pokolenia Rosjan  z przełomu tysiącleci.Historię przedziwną wielowątkową,miejscami sensacyjną,ba, nawet gangsterską.Nie lubię takich filmów  z zasady ale,ten porwał mnie bez reszty.Sen zupełnie odlecial a Patusia na moimbrzuchu wygodnie ulokowana cały czas też oglądała.W internecie znajdziecie streszczenie i opis tych filmów.Mnie bardzo zainteresowała warstwa socjologiczno-psychologiczna tego filmu.Stosunek dwoch braci do siebie.Kiedy jeden młodszy dowiadujesię,że jego brat jest płatnym zabójcą.Sceny rozgrywające się w Ameryce i koncowe sceny filmu to prawdziwe perełki tego filmu.Jest wszystko co może się podobać widzowi.Ciekawe są sceny podróży,z przygodnie poznanym kierowcą Tira.Piekny jest tez wątek miłosny i stosunek bohatera do swojej dziewczyny.Aktor grajacy w tym filmie  rolę głownego bohatera to bardzo młody aktor Siergiej Bodronow.Mam nadzieję,że ta rola będzie początkiem dobrej kariery aktorskiej tego aktora.Mam nadzieję,że będziecie zaglądali do programu TVP Kultura można tam zobaczyc wiele ciekawych madrych filmow.I nie są przerywane reklamami.W czasie kiedy moja pamięć,lubi ulatywać w powietrze to,że coś zapamiętałam z wieczornej projekcji jest już samo w sobie wielką moją radościa.Do filmu namawiała .....bara66...cdn.


2 komentarze:

  1. Przy okazji wolnego czasu Halinko może uda mi się je zobaczyć ale coś mi się wydaje z twojego opisu że chyba jeden już widziałam............masz dużo kwiatów widzę na tarasie ......pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pozdrawiam seredecznie Halinko ... jednym tchem czyta się opowiadania o małych braciach. To, co piszesz o kotce to prawda. koty wyczuwają chore miejsca ...

    OdpowiedzUsuń